(pri nakupu nad 80 EUR)Izdelek je potrebno prevzeti osebno v trgovskem centru18 Izdelki s starostno omejitvijo potrebujejo potrditev starosti ob zaključku naročila.

Obožujete jesen? Narava se pripravlja k počitku, nas razveseli s plodovi in razkaže široko barvno paleto. Poleg občudovanja naravnih sprememb lahko v jesensko razpoloženje odenete tudi svoj dom, teraso, balkon, vhod ali okensko polico.
Osnova jesenskih zasaditev v posodah so barviti listi in cvetoče rastline, ki so odporne na vlago in mraz. Pri jesenskih zasaditvah izbiramo predvsem rastline, ki rastejo v višino ali ravnino, vedno pa rastline, ki zrastejo do višine dveh tretjin višine lonca.
Rastline z barvnimi listi posadimo v okrašene lonce, medtem ko pisane zasaditve cvetočih rastlin pridejo najbolj do izraza v enostavnih posodah. V večje, težke posode kot osnovo posadimo rastlino na deblu ali grmasto rastlino.
Rastline razporedite tako, da so barve, oblike listov in cvetov usklajene in ustvarjajo harmonično vzdušje. Rožam dodajte rastline s plodovi in jih razporedite po načinu rasti in velikosti. Rastline lahko posadite v glinene posode ali v klasična balkonska korita.
Nekatere rastline niso obstojne čez celo zimo, zato že jeseni premislite o legi nasada in zaščiti – izolaciji korit in loncev, saj so korenine manj prezimne.
Vlage za rast je jeseni zaradi padavin veliko, tla so toplejša in koreninski sistem se lahko hitreje razraste. Če trajnice posadimo jeseni, nas bodo tudi spomladi že razveseljevale s cvetnimi poganjki. Priporočamo le, da trajnice sadite približno šest tednov pred pričetkom zmrzali.
Za svoje jesenske zasaditve lahko izbirate med okroglimi, podolgovatimi in kvadratnimi lonci različnih višin. Nekateri lonci so precej visoki, zato moramo nanje nasuti veliko zemlje, preden posadimo rastline. Da bi zmanjšali količino nasute zemlje, lahko posežete po različnih trikih – nasujete kamenje ali pesek.
Posebej pozorni bodite tudi pri izbiri zemlje, pri tem pa se izogibajte doma pripravljeni zemlji, ki lahko vsebuje škodljive primesi. Za sezonske rastline je najboljša visokokakovostna zemlja, ki vsebuje organsko gnojilo, vlakna za zadrževanje vode in hranil in aktivatorje cvetenja.
Če imate trajnice posajene na prostem in ne v posodah na toplem, lahko večino prezimite kar zunaj. Vseeno pa jih je potrebno primerno zaščititi – začnite že pri koreninah in okrog rastline nasujte debel sloj organske zastirke, ki bo služila za izolacijo.
Rastlinam, ki se pozimi ne umaknejo pod zemljo, pa je potrebno zaščititi nadzemni del – npr. s suho slamo okrog poganjkov, mrežasto zaveso ali kopreno. Priporočamo, da v hladnih jesenskih dneh redno pregledujete zunanje rastline in jih v primeru mlahavega listja prestavite v ogrevan prostor.
1 bršljan/Hedera helix Evita
2 ciklama v pink barvi/Cyclamen persicum
3 korokija/Corokia cotoneaster
4 mulenbekija/Muehlenbeckia complexa Minero
5 ciklama svetla/Cyclamen persicum
1 ognjeni dež/Heuchera × hybrida Caramel
2 perjanka/Pennisetum setaceum Rubrum compact
3 bela jesenska resa/Calluna vulgaris Garden Girls
4 homulica/Sedum telephium Vera Jameson
5 tiarela/Tiarella x wherryi Silverado
1 šaš/Carex hachijoensis Evergold
2 purpurno cvetoča krizantema/Chrysanthemum mix
3 okrasna paprika/Capsicum annuum Acapulco
4 bršljan/Hedera helix Evita
5 irska resa/Daboecia cantabrica
1 pisanolistni žajbelj/Salvia officinalis Purpurmantel
2 jetičnik/Veronica peduncularis Royal Candles
3 kitajski prstasti trstikovec/Miscanthus sinensis Strictus
4 bela vetrnica/Anemone hupehensis
5 encijan/Gentiana scabra
Imate po branju še kakšno vprašanje?
AI asistentka M.AI.A vam je na voljo za klepet 24 ur na dan.
Ni izdelkov v košarici
Za izbran trgovski center vam bomo samodejno prikazovali zaloge.
Vaš trenutno izbrani trgovski center je .